National Youth Championships of the Republic of Kazakhstan among children’s sport schools and sports boarding schools for 2006-2007
17.09 - 19.09, 3 days
Karaganda

Results: 2000m

Back

Heat 1
 RankLaneBIBNameBornRegionResults
117Sanya KUDAYBERGEN01.09.06ALO
Sport internat Taldykorgan
7:10.42
2742Sarvinoz DOSMETOVA17.07.06SHMK
СДЮСШОР #2
7:11.96
3414Аmина ЖАНЫСОВА21.01.06г. Риддер
РГУ "РСШИКОР г.Риддер"
7:14.23
417135Dariy KUNKOJA28.03.07TKO
TKO Kentau DYUSSH 1
7:26.13
51318Anzhelika MEDVEDEVA08.01.06ZHBL
DUSSH 18 Kordai
7:28.41
65121Dagara TUMARBEKOVA15.01.07ALM
ALM SDUSHOR 2
7:41.63
72133Kymbat SERIK12.06.08TKO
TKO Kentau DYUSSH 1
7:43.75
8129Kristina DEGTYAREVA25.10.08ALO
DYSH Ushtobe
7:44.14
91565Karakat NURAHAN28.03.08ALO
Sport internat Taldykorgan
7:48.74
10617Amina TATBAEVA19.06.08ZHBL
ОСДЮСШ № 5
7:50.86
11390Dilyara KHAYRULLINA23.06.07KRG
KGKP OSHDYUSHOR Karaganda
7:52.77
121115Victoria SHEVELEVA02.07.06Admin
КГУ"ВКО СДЮШОР №2 по г.Сеmей" УФК и С ВКО
7:54.39
131650Balym SERIK22.08.06TKO
TKO Kentau DYUSSH 1
7:59.19
14846Ular KUANDYK03.10.08NRST
DUSSH 9
8:20.50
151043Mariya YAKOVLEVA16.06.07ALM
ALM SDUSHOR 2
8:21.96
16927Sabina MAMASAIDOVA27.03.06KZL
Кызылординская ОСДЮШОР 4
8:27.17
171437Dilnaz TASBULATOVA20.11.06SKO
SKO DYUSSH Timiryazevo
8:54.35

National Youth Championships of the Republic of Kazakhstan among children’s sport schools and sports boarding schools for 2006-2007

17.09 - 19.09, 3 days
Karaganda

Final protocol: 2000m
Time:

Heat 1
 RankLaneBIBNameBornRegionResults
117Sanya KUDAYBERGEN01.09.06ALO
Sport internat Taldykorgan
7:10.42
2742Sarvinoz DOSMETOVA17.07.06SHMK
СДЮСШОР #2
7:11.96
3414Аmина ЖАНЫСОВА21.01.06г. Риддер
РГУ "РСШИКОР г.Риддер"
7:14.23
417135Dariy KUNKOJA28.03.07TKO
TKO Kentau DYUSSH 1
7:26.13
51318Anzhelika MEDVEDEVA08.01.06ZHBL
DUSSH 18 Kordai
7:28.41
65121Dagara TUMARBEKOVA15.01.07ALM
ALM SDUSHOR 2
7:41.63
72133Kymbat SERIK12.06.08TKO
TKO Kentau DYUSSH 1
7:43.75
8129Kristina DEGTYAREVA25.10.08ALO
DYSH Ushtobe
7:44.14
91565Karakat NURAHAN28.03.08ALO
Sport internat Taldykorgan
7:48.74
10617Amina TATBAEVA19.06.08ZHBL
ОСДЮСШ № 5
7:50.86
11390Dilyara KHAYRULLINA23.06.07KRG
KGKP OSHDYUSHOR Karaganda
7:52.77
121115Victoria SHEVELEVA02.07.06Admin
КГУ"ВКО СДЮШОР №2 по г.Сеmей" УФК и С ВКО
7:54.39
131650Balym SERIK22.08.06TKO
TKO Kentau DYUSSH 1
7:59.19
14846Ular KUANDYK03.10.08NRST
DUSSH 9
8:20.50
151043Mariya YAKOVLEVA16.06.07ALM
ALM SDUSHOR 2
8:21.96
16927Sabina MAMASAIDOVA27.03.06KZL
Кызылординская ОСДЮШОР 4
8:27.17
171437Dilnaz TASBULATOVA20.11.06SKO
SKO DYUSSH Timiryazevo
8:54.35