(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan
15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Results: 100 m

Back

Heat 1
Wind: 0.3
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
L 1 7 96 Zaripova Nelli 27.03.02 KST 13.05
2 5 43 Trifonova Anastasiya 14.09.01 ALM 12.80
3 6 74 Ustinovich Elina 12.09.03 VKO 13.04
L 4 8 35 Mozgovaya Marina 20.08.02 PVL 12.56
5 4 35 Zalyubovskaya Alexandra 17.09.02 PVL 12.87
6 3 3 Berikzhanova Anel 09.04.00 АКМ 12.90
7 2 37 Mamekova Albina 27.07.01 SKO 13.00
Heat 2
Wind: 0.4
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 4 28 Osipova Yliana 27.02.00 KST 12.43
2 5 44 Sytina Alexandra 09.01.03 ALM 12.70
3 6 72 Bezverkhova Sofia 10.08.02 VKO 12.14
4 7 34 Dubina Anna 11.09.00 PVL 12.61
L 5 8 108 Zhangirova Gulzada 05.01.00 PVL 13.05
6 3 26 Fedossova Dayana 13.07.01 KZL 12.72
Heat 3
Wind: 0.7
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 4 29 Platitsyna Violetta 23.01.03 KST 13.15
2 3 45 Bichurina Arina 23.06.03 ALM 14.00
3 6 73 Demchenko Daria 12.01.01 VKO 12.16
L 4 7 106 Atumzhanova Tomiris 22.10.03 PVL 12.90
L 5 8 106 Baran Anastasiya 06.03.01 PVL 12.71
6 5 32 Misheeva Arina 02.02.02 MNG 12.78
Heat 4
Wind: 1.1
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 6 30 Klimentieva Margarita 09.11.02 KST 13.67
L 2 3 124 Sviridova Diana 11.03.01 ALM 13.04
L 3 5 15 Bromat Valeria 25.06.03 VKO 13.46
4 4 23 Koshanova Tomiris 19.01.00 KRG 13.43
5 7 36 Mirgorodskaya Victoriya 04.07.03 PVL 13.93
L 6 8 110 Eremeyevskaya Tatyana 02.10.01 PVL 13.12

(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan

15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Final protocol: 100 m
Time: 09:40

Heat 1
Wind: 0.3
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
L 1 7 96 Zaripova Nelli 27.03.02 KST 13.05
2 5 43 Trifonova Anastasiya 14.09.01 ALM 12.80
3 6 74 Ustinovich Elina 12.09.03 VKO 13.04
L 4 8 35 Mozgovaya Marina 20.08.02 PVL 12.56
5 4 35 Zalyubovskaya Alexandra 17.09.02 PVL 12.87
6 3 3 Berikzhanova Anel 09.04.00 АКМ 12.90
7 2 37 Mamekova Albina 27.07.01 SKO 13.00
Heat 2
Wind: 0.4
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 4 28 Osipova Yliana 27.02.00 KST 12.43
2 5 44 Sytina Alexandra 09.01.03 ALM 12.70
3 6 72 Bezverkhova Sofia 10.08.02 VKO 12.14
4 7 34 Dubina Anna 11.09.00 PVL 12.61
L 5 8 108 Zhangirova Gulzada 05.01.00 PVL 13.05
6 3 26 Fedossova Dayana 13.07.01 KZL 12.72
Heat 3
Wind: 0.7
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 4 29 Platitsyna Violetta 23.01.03 KST 13.15
2 3 45 Bichurina Arina 23.06.03 ALM 14.00
3 6 73 Demchenko Daria 12.01.01 VKO 12.16
L 4 7 106 Atumzhanova Tomiris 22.10.03 PVL 12.90
L 5 8 106 Baran Anastasiya 06.03.01 PVL 12.71
6 5 32 Misheeva Arina 02.02.02 MNG 12.78
Heat 4
Wind: 1.1
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 6 30 Klimentieva Margarita 09.11.02 KST 13.67
L 2 3 124 Sviridova Diana 11.03.01 ALM 13.04
L 3 5 15 Bromat Valeria 25.06.03 VKO 13.46
4 4 23 Koshanova Tomiris 19.01.00 KRG 13.43
5 7 36 Mirgorodskaya Victoriya 04.07.03 PVL 13.93
L 6 8 110 Eremeyevskaya Tatyana 02.10.01 PVL 13.12