(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan
15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Results: 400 m

Back

Heat 1
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 8 103 Mitrohin Dmitryi 28.03.02 MNG 50.50
2 5 27 Zhalgas Kadyr 04.01.00 KZL 48.00
3 3 8 Baimurat Timur 16.09.01 ALO 50.00
4 1 37 Yurkinson Artur 14.09.02 SKO 52.00
5 7 107 Ikonnikov Bogdan 26.03.03 PVL 49.50
L 6 2 64 Dauletov Bekzat 07.09.01 ALO 51.00
L 7 4 123 Shpartuk Bogdan 17.07.01 ALM 49.00
L 8 6 175 Kamchatov Nikita 23.10.00 SHMK 48.50
Heat 2
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 7 43 Baymyrzaev Kuanysh 13.03.01 ALM 53.30
2 5 14 Aksyutin Alexander 06.02.00 VKO 51.30
L 3 8 73 Sovethanov Ernur 27.01.03 VKO 54.30
4 4 15 Tarasov Efim 08.01.02 VKO 50.20
5 1 38 Sergeyeev Danil 22.04.03 SKO 53.20
6 6 39 Astafyev Aleksandr 28.07.01 SKO 52.30
L 7 2 106 Dubik Danil 18.07.01 PVL 52.20
8 3 23 Bejan Igor 16.04.01 KRG 51.20
Heat 3
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 3 31 Kuanyshbek Damir 13.12.01 MNG 52.40
2 7 30 Tikhonov Kirill 17.12.01 KST 50.50
3 2 29 Vlasov Oleg 19.01.02 KST 53.40
L 4 8 35 Fominov Dmitrii 21.05.02 PVL 50.70
5 4 36 Dobrosmyslov Artem 05.05.00 PVL 51.40
6 1 25 Ibragimov Sherkhan 31.10.03 KZL 54.40
7 5 7 Shmyga Dmitriy 04.05.01 ALO 50.40
8 6 39 Presnyakov Denis 30.07.01 SKO 49.40
Heat 4
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 8 121 Makarov Maxsim 12.04.01 ALM 51.22
2 3 14 Zakharov Victor 09.06.00 VKO 54.60
L 3 2 14 Puntus Vadim 25.05.03 VKO 55.60
4 7 23 Karpenko Pavel 14.09.01 KRG 46.57
5 4 109 Stepankovskiy Sergey 17.10.01 PVL 53.28
6 6 2 Demockin Konstantin 22.01.00 АКМ 43.12
7 5 40 Hudaybergenov Timur 26.09.01 SHMK 51.09
Heat 5
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
L 1 3 24 Shaposhnikov Dmitry 11.02.01 KRG 52.21
L 2 2 96 Shlegel Nikolay 26.03.00 KST 51.00
3 5 28 Litvinov Daniil 07.04.01 KST 50.56
4 6 125 Serik Temirlan 16.05.01 ALM 48.16
5 4 88 Suhov Sergey 29.06.00 KRG 53.21
6 8 77 Derkahev Andrey 26.12.02 ALO 46.00
L 7 7 65 Musaev Bagdan 01.01.01 ALO 47.56

(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan

15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Final protocol: 400 m
Time: 10:30

Heat 1
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 8 103 Mitrohin Dmitryi 28.03.02 MNG 50.50
2 5 27 Zhalgas Kadyr 04.01.00 KZL 48.00
3 3 8 Baimurat Timur 16.09.01 ALO 50.00
4 1 37 Yurkinson Artur 14.09.02 SKO 52.00
5 7 107 Ikonnikov Bogdan 26.03.03 PVL 49.50
L 6 2 64 Dauletov Bekzat 07.09.01 ALO 51.00
L 7 4 123 Shpartuk Bogdan 17.07.01 ALM 49.00
L 8 6 175 Kamchatov Nikita 23.10.00 SHMK 48.50
Heat 2
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 7 43 Baymyrzaev Kuanysh 13.03.01 ALM 53.30
2 5 14 Aksyutin Alexander 06.02.00 VKO 51.30
L 3 8 73 Sovethanov Ernur 27.01.03 VKO 54.30
4 4 15 Tarasov Efim 08.01.02 VKO 50.20
5 1 38 Sergeyeev Danil 22.04.03 SKO 53.20
6 6 39 Astafyev Aleksandr 28.07.01 SKO 52.30
L 7 2 106 Dubik Danil 18.07.01 PVL 52.20
8 3 23 Bejan Igor 16.04.01 KRG 51.20
Heat 3
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 3 31 Kuanyshbek Damir 13.12.01 MNG 52.40
2 7 30 Tikhonov Kirill 17.12.01 KST 50.50
3 2 29 Vlasov Oleg 19.01.02 KST 53.40
L 4 8 35 Fominov Dmitrii 21.05.02 PVL 50.70
5 4 36 Dobrosmyslov Artem 05.05.00 PVL 51.40
6 1 25 Ibragimov Sherkhan 31.10.03 KZL 54.40
7 5 7 Shmyga Dmitriy 04.05.01 ALO 50.40
8 6 39 Presnyakov Denis 30.07.01 SKO 49.40
Heat 4
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
1 8 121 Makarov Maxsim 12.04.01 ALM 51.22
2 3 14 Zakharov Victor 09.06.00 VKO 54.60
L 3 2 14 Puntus Vadim 25.05.03 VKO 55.60
4 7 23 Karpenko Pavel 14.09.01 KRG 46.57
5 4 109 Stepankovskiy Sergey 17.10.01 PVL 53.28
6 6 2 Demockin Konstantin 22.01.00 АКМ 43.12
7 5 40 Hudaybergenov Timur 26.09.01 SHMK 51.09
Heat 5
  Rank Lane BIB Name Born Region Results
L 1 3 24 Shaposhnikov Dmitry 11.02.01 KRG 52.21
L 2 2 96 Shlegel Nikolay 26.03.00 KST 51.00
3 5 28 Litvinov Daniil 07.04.01 KST 50.56
4 6 125 Serik Temirlan 16.05.01 ALM 48.16
5 4 88 Suhov Sergey 29.06.00 KRG 53.21
6 8 77 Derkahev Andrey 26.12.02 ALO 46.00
L 7 7 65 Musaev Bagdan 01.01.01 ALO 47.56