National Youth Championship double- event of the Republic of Kazakhstan (2004-2005)
13.07 - 14.07, 2 days
Karaganda

Startlist: 100 m
Time:

Back

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Antonina MILLER KRG 14.00
2 Angelina DZAKUPOVA KRG 13.98
3 Valeria BROMATE VKO 12.41
4 Adelya NAZURBAGINA PVL 13.30
5 Antonina OBUHOVA KRG 13.50
6 Aida KARABALINA KRG 13.80

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Veronika OSTAPENKO PVL 14.20
2 Arina SOKOLOVA PVL 14.00
3 Valeriya SAFONOVA KRG 12.60
4 Yekaterina STOLBOVSKAYA SKO 13.40
5 Anastasiya KONONOVICH АКМ
6 Elena ELEFTERIADI KRG 13.80

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Vasilisa LIPINSKAYA KRG 14.20
2 Alina AITBAEVA PVL 14.00
3 Polina POLETAEVA KRG 12.80
4 Alisa NEVENCHENKO KRG 13.40
5 Polina STEPANOVA NRST 13.56
6 Kristina DOBARINA АКМ 13.80

Heat 4

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Valeriya KUDRYAVTSEVA KRG 14.30
2 Angelina AGAPITOVA KST 14.00
3 Viktoriya POPRAVKINA SKO 13.00
4 Kristina KIRSANOVA KRG 13.40
5 Dayana KAYRBEKOVA KRG 13.60
6 Tatyana USHAKOVA ALO 13.85

Heat 5

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Tomiris IBRAGIMOVA PVL 14.40
2 Alina ZHALELOVA KST 14.00
3 Violetta GESLER PVL 13.00
4 Tat’yana NO АКМ 13.40
5 Raushan KARATAY АКМ 13.60
6 Adel TOKAZHANOVA NRST 13.87

Heat 6

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Asem KIKIMOVA KRG 14.50
2 Alena TAUFEST KRG 14.00
3 Elizaveta FEDORUK KRG 13.00
4 Regina BENKE VKO 13.45
5 Kristina MIN’KOVSKAYA АКМ 13.60
6 Anna ATAMANOVA KRG 13.89

Heat 7

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Amina SHAHMANOVA NRST 14.56
2 Angelina TSOY KRG 14.00
3 Mariya ALEXEYENKO АКМ 13.10
4 Elizaveta ARISTOVA KRG 13.46
5 Anna SEROSHTAN KST 13.65
6 Zhanel KALIYEVA KZL 13.90

Heat 8

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Zhasmin SHOKANOVA PVL 14.70
2 Valeriya RODNOVA KRG 14.00
3 Alina AKENFIEVA MNG 13.20
4 Olga SHCHERBAKOVA SKO 13.50
5 Daria BRATYSHEVA KST 13.67
6 Tamara SAZONOVA KRG 13.90

Heat 9

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Alima SADVAKASOVA PVL 14.70
2 Sofiya TOKAREVA KRG 14.00
3 Karina VALIEVA KRG 13.20
4 Karina RAHIMOVA PVL 13.50
5 Angelina MEIER KRG 13.70
6 Ekaterina ISAEVA KRG 13.90

Heat 10

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Angelina TROFIMOVA KRG 14.00
3 Ruslana IFATULINA KRG 13.20
4 Diana TROFIMENKO PVL 13.50
5 Ekaterina KOZLOVA АКМ 13.70
6 Lydia SAFONOVA VKO 13.91

Heat 11

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Aruzhan AKHMETOVA KRG 14.00
3 Kamila KIRICHENKO KRG 13.20
4 Olga KAN KZL 13.50
5 Evelina YARCHUK KRG 13.76
6 Viktoriya GERASIMOVA KRG 13.96

Heat 12

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Angelina KORNEYCHENKO KRG 14.00
3 Kristina ERMOLA PVL 13.30
4 Alina VOYTSEHOVSKAYA KRG 13.50
5 Polina SHILAMENTSEVA KRG 13.80
6 Alena PLATONOVA KRG 13.98

National Youth Championship double- event of the Republic of Kazakhstan (2004-2005)

13.07 - 14.07, 2 days
Karaganda

Startlist: 100 m
Time:

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Antonina MILLER KRG 14.00
2 Angelina DZAKUPOVA KRG 13.98
3 Valeria BROMATE VKO 12.41
4 Adelya NAZURBAGINA PVL 13.30
5 Antonina OBUHOVA KRG 13.50
6 Aida KARABALINA KRG 13.80

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Veronika OSTAPENKO PVL 14.20
2 Arina SOKOLOVA PVL 14.00
3 Valeriya SAFONOVA KRG 12.60
4 Yekaterina STOLBOVSKAYA SKO 13.40
5 Anastasiya KONONOVICH АКМ
6 Elena ELEFTERIADI KRG 13.80

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Vasilisa LIPINSKAYA KRG 14.20
2 Alina AITBAEVA PVL 14.00
3 Polina POLETAEVA KRG 12.80
4 Alisa NEVENCHENKO KRG 13.40
5 Polina STEPANOVA NRST 13.56
6 Kristina DOBARINA АКМ 13.80

Heat 4

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Valeriya KUDRYAVTSEVA KRG 14.30
2 Angelina AGAPITOVA KST 14.00
3 Viktoriya POPRAVKINA SKO 13.00
4 Kristina KIRSANOVA KRG 13.40
5 Dayana KAYRBEKOVA KRG 13.60
6 Tatyana USHAKOVA ALO 13.85

Heat 5

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Tomiris IBRAGIMOVA PVL 14.40
2 Alina ZHALELOVA KST 14.00
3 Violetta GESLER PVL 13.00
4 Tat’yana NO АКМ 13.40
5 Raushan KARATAY АКМ 13.60
6 Adel TOKAZHANOVA NRST 13.87

Heat 6

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Asem KIKIMOVA KRG 14.50
2 Alena TAUFEST KRG 14.00
3 Elizaveta FEDORUK KRG 13.00
4 Regina BENKE VKO 13.45
5 Kristina MIN’KOVSKAYA АКМ 13.60
6 Anna ATAMANOVA KRG 13.89

Heat 7

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Amina SHAHMANOVA NRST 14.56
2 Angelina TSOY KRG 14.00
3 Mariya ALEXEYENKO АКМ 13.10
4 Elizaveta ARISTOVA KRG 13.46
5 Anna SEROSHTAN KST 13.65
6 Zhanel KALIYEVA KZL 13.90

Heat 8

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Zhasmin SHOKANOVA PVL 14.70
2 Valeriya RODNOVA KRG 14.00
3 Alina AKENFIEVA MNG 13.20
4 Olga SHCHERBAKOVA SKO 13.50
5 Daria BRATYSHEVA KST 13.67
6 Tamara SAZONOVA KRG 13.90

Heat 9

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Alima SADVAKASOVA PVL 14.70
2 Sofiya TOKAREVA KRG 14.00
3 Karina VALIEVA KRG 13.20
4 Karina RAHIMOVA PVL 13.50
5 Angelina MEIER KRG 13.70
6 Ekaterina ISAEVA KRG 13.90

Heat 10

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Angelina TROFIMOVA KRG 14.00
3 Ruslana IFATULINA KRG 13.20
4 Diana TROFIMENKO PVL 13.50
5 Ekaterina KOZLOVA АКМ 13.70
6 Lydia SAFONOVA VKO 13.91

Heat 11

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Aruzhan AKHMETOVA KRG 14.00
3 Kamila KIRICHENKO KRG 13.20
4 Olga KAN KZL 13.50
5 Evelina YARCHUK KRG 13.76
6 Viktoriya GERASIMOVA KRG 13.96

Heat 12

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Angelina KORNEYCHENKO KRG 14.00
3 Kristina ERMOLA PVL 13.30
4 Alina VOYTSEHOVSKAYA KRG 13.50
5 Polina SHILAMENTSEVA KRG 13.80
6 Alena PLATONOVA KRG 13.98