(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan
15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Startlist: 200 m
Time: 10:00

Back

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Zapadnya Maxim ALM 27.50
2 Sovethanov Ernur VKO 24.53
3 Vovchenko Ivan KRG 22.92
4 Tarasov Efim VKO 22.00
5 Stepankovskiy Sergey PVL 22.80
6 Iljin Vladislav NRST 23.25
7 Nurek Vladislav VKO 24.00
8 Serik Temirlan ALM 24.14

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Shpartuk Bogdan ALM 27.60
2 Gatiyatullin Ruslan ALM 24.65
3 Murtazin Shamil KRG 22.94
4 Likhanov Anatoliy ALM 22.34
5 Shaposhnikov Dmitry KRG 22.90
6 Ivanov Vadim KST 23.50
7 Dubik Danil PVL 24.00
8 Svitov Sergey SKO 24.20

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Puntus Vadim VKO 25.00
3 Makarov Maxsim ALM 23.00
4 Aksyutin Alexander VKO 22.50
5 Kuanyshbek Damir MNG 22.90
6 Demockin Konstantin АКМ 23.60
7 Dauletov Bekzat ALO 24.00
8 Sokolov Danil VKO 24.30

Heat 4

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Razduvalov Daniil ALM 25.80
3 Tulebaev Almat ALM 23.00
4 Feschenko Vladimir VKO 22.59
5 Yerastov Denis ZHBL 22.90
6 Karpenko Pavel KRG 23.95
7 Musaev Bagdan ALO 24.01
8 Syrbov Dmitry VKO 24.30

Heat 5

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Gerasimov Nikita ALM 27.35
3 Zakharov Victor VKO 23.00
4 Boyko Vladislav ALO 22.70
5 Zhalgas Kadyr KZL 22.90
6 Shlegel Nikolay KST 24.00
7 Zulbukharuly Bekzhan KZL 24.07
8 Belozerov Ivan NRST 24.34

Heat 6

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Tsibikov Danil ALM 27.35
3 Skopec Alexey АКМ 23.20
4 Dobrenyuk Kirill KZL 22.80
5 Dobrosmyslov Artem PVL 22.90
6 Tikhonov Kirill KST 24.00
7 Suranchiev Asad ALM 24.12
8 Ashimov Amir ALM 24.50

(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan

15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Startlist: 200 m
Time: 10:00

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Zapadnya Maxim ALM 27.50
2 Sovethanov Ernur VKO 24.53
3 Vovchenko Ivan KRG 22.92
4 Tarasov Efim VKO 22.00
5 Stepankovskiy Sergey PVL 22.80
6 Iljin Vladislav NRST 23.25
7 Nurek Vladislav VKO 24.00
8 Serik Temirlan ALM 24.14

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Shpartuk Bogdan ALM 27.60
2 Gatiyatullin Ruslan ALM 24.65
3 Murtazin Shamil KRG 22.94
4 Likhanov Anatoliy ALM 22.34
5 Shaposhnikov Dmitry KRG 22.90
6 Ivanov Vadim KST 23.50
7 Dubik Danil PVL 24.00
8 Svitov Sergey SKO 24.20

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Puntus Vadim VKO 25.00
3 Makarov Maxsim ALM 23.00
4 Aksyutin Alexander VKO 22.50
5 Kuanyshbek Damir MNG 22.90
6 Demockin Konstantin АКМ 23.60
7 Dauletov Bekzat ALO 24.00
8 Sokolov Danil VKO 24.30

Heat 4

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Razduvalov Daniil ALM 25.80
3 Tulebaev Almat ALM 23.00
4 Feschenko Vladimir VKO 22.59
5 Yerastov Denis ZHBL 22.90
6 Karpenko Pavel KRG 23.95
7 Musaev Bagdan ALO 24.01
8 Syrbov Dmitry VKO 24.30

Heat 5

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Gerasimov Nikita ALM 27.35
3 Zakharov Victor VKO 23.00
4 Boyko Vladislav ALO 22.70
5 Zhalgas Kadyr KZL 22.90
6 Shlegel Nikolay KST 24.00
7 Zulbukharuly Bekzhan KZL 24.07
8 Belozerov Ivan NRST 24.34

Heat 6

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Tsibikov Danil ALM 27.35
3 Skopec Alexey АКМ 23.20
4 Dobrenyuk Kirill KZL 22.80
5 Dobrosmyslov Artem PVL 22.90
6 Tikhonov Kirill KST 24.00
7 Suranchiev Asad ALM 24.12
8 Ashimov Amir ALM 24.50