(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan
15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Startlist: 400 m
Time: 10:30

Back

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Yurkinson Artur SKO 56.00
2 Dauletov Bekzat ALO 54.00
3 Baimurat Timur ALO 51.00
4 Shpartuk Bogdan ALM 1.03.00
5 Zhalgas Kadyr KZL 50.06
6 Kamchatov Nikita SHMK 52.30
7 Ikonnikov Bogdan PVL 53.13
8 Mitrohin Dmitryi MNG 53.90

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Sergeyeev Danil SKO 56.19
2 Dubik Danil PVL 54.50
3 Bejan Igor KRG 51.05
4 Tarasov Efim VKO 48:00
5 Aksyutin Alexander VKO 50.17
6 Astafyev Aleksandr SKO 52.80
7 Baymyrzaev Kuanysh ALM 53.24
8 Sovethanov Ernur VKO 53:00

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Ibragimov Sherkhan KZL 58.61
2 Vlasov Oleg KST 54.80
3 Kuanyshbek Damir MNG 51.45
4 Dobrosmyslov Artem PVL 49.00
5 Shmyga Dmitriy ALO 50.46
6 Presnyakov Denis SKO 53.00
7 Tikhonov Kirill KST 53.70
8 Fominov Dmitrii PVL 54 00

Heat 4

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Puntus Vadim VKO 54:00
3 Zakharov Victor VKO 51.89
4 Stepankovskiy Sergey PVL 49.90
5 Hudaybergenov Timur SHMK 50.50
6 Demockin Konstantin АКМ 53.00
7 Karpenko Pavel KRG 53.78
8 Makarov Maxsim ALM 54.00

Heat 5

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Shlegel Nikolay KST 55.00
3 Shaposhnikov Dmitry KRG 52.11
4 Suhov Sergey KRG 50.0
5 Litvinov Daniil KST 50.84
6 Serik Temirlan ALM 53.02
7 Musaev Bagdan ALO 53.9
8 Derkahev Andrey ALO 54.00

(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan

15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Startlist: 400 m
Time: 10:30

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Yurkinson Artur SKO 56.00
2 Dauletov Bekzat ALO 54.00
3 Baimurat Timur ALO 51.00
4 Shpartuk Bogdan ALM 1.03.00
5 Zhalgas Kadyr KZL 50.06
6 Kamchatov Nikita SHMK 52.30
7 Ikonnikov Bogdan PVL 53.13
8 Mitrohin Dmitryi MNG 53.90

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Sergeyeev Danil SKO 56.19
2 Dubik Danil PVL 54.50
3 Bejan Igor KRG 51.05
4 Tarasov Efim VKO 48:00
5 Aksyutin Alexander VKO 50.17
6 Astafyev Aleksandr SKO 52.80
7 Baymyrzaev Kuanysh ALM 53.24
8 Sovethanov Ernur VKO 53:00

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Ibragimov Sherkhan KZL 58.61
2 Vlasov Oleg KST 54.80
3 Kuanyshbek Damir MNG 51.45
4 Dobrosmyslov Artem PVL 49.00
5 Shmyga Dmitriy ALO 50.46
6 Presnyakov Denis SKO 53.00
7 Tikhonov Kirill KST 53.70
8 Fominov Dmitrii PVL 54 00

Heat 4

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Puntus Vadim VKO 54:00
3 Zakharov Victor VKO 51.89
4 Stepankovskiy Sergey PVL 49.90
5 Hudaybergenov Timur SHMK 50.50
6 Demockin Konstantin АКМ 53.00
7 Karpenko Pavel KRG 53.78
8 Makarov Maxsim ALM 54.00

Heat 5

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Shlegel Nikolay KST 55.00
3 Shaposhnikov Dmitry KRG 52.11
4 Suhov Sergey KRG 50.0
5 Litvinov Daniil KST 50.84
6 Serik Temirlan ALM 53.02
7 Musaev Bagdan ALO 53.9
8 Derkahev Andrey ALO 54.00