(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan
15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Startlist: 400 m
Time: 10:20

Back

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Kaisanova Ayim VKO 59:00
2 Tongriberganova Sitora ALM 59.65
3 Gorshkova Anzhelika SKO 1.04.00
4 Agafonova Ekaterina MNG 1.00.00
5 Dubinina Anastasia KST 1.04
6 Galiyeva Zemfira SKO 1.04.20
7 Iskanderova Anastasia VKO 1:01.00
8 Akentieva Alena VKO 1:03:00

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Zaripova Iana KST 59.80
3 Evdokimova Veronika SKO 1.04.00
4 Tokareva Darya SKO 1.02.20
5 Fokina Anastasiya ZHBL 1.04.0
6 May Mariya MNG 1.05.0
7 Zagrivaya Tatyana KST 1:02.0
8 Efremova Ekaterina VKO 57.00

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Ulbriht Nataliya KRG 59.90
3 Evdokimova Veronika SKO 1.04.00
4 Gaisina Guzelya KRG 1.03
5 Gerassimova Kseniya MNG 1.04.00
6 Filina Darya SKO 1.05.60
7 Pahandrina Alena SKO 1:03.00
8 Yurchenko Nadezhda SKO 57.83

Heat 4

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Mitrofanova Regina VKO 59:00
3 Evdokimova Veronika SKO 1.04.00
4 Kovalenko Natalia KST 1.03
5 Kudryavtseva Angelina SKO 1.04.00
6 Abramenko Margarita SKO 1.06.30
7 Sukhorukova Mariya VKO 1:03:00
8 Sultan Aizhan SHMK 59.2

(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan

15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Startlist: 400 m
Time: 10:20

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Kaisanova Ayim VKO 59:00
2 Tongriberganova Sitora ALM 59.65
3 Gorshkova Anzhelika SKO 1.04.00
4 Agafonova Ekaterina MNG 1.00.00
5 Dubinina Anastasia KST 1.04
6 Galiyeva Zemfira SKO 1.04.20
7 Iskanderova Anastasia VKO 1:01.00
8 Akentieva Alena VKO 1:03:00

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Zaripova Iana KST 59.80
3 Evdokimova Veronika SKO 1.04.00
4 Tokareva Darya SKO 1.02.20
5 Fokina Anastasiya ZHBL 1.04.0
6 May Mariya MNG 1.05.0
7 Zagrivaya Tatyana KST 1:02.0
8 Efremova Ekaterina VKO 57.00

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Ulbriht Nataliya KRG 59.90
3 Evdokimova Veronika SKO 1.04.00
4 Gaisina Guzelya KRG 1.03
5 Gerassimova Kseniya MNG 1.04.00
6 Filina Darya SKO 1.05.60
7 Pahandrina Alena SKO 1:03.00
8 Yurchenko Nadezhda SKO 57.83

Heat 4

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
2 Mitrofanova Regina VKO 59:00
3 Evdokimova Veronika SKO 1.04.00
4 Kovalenko Natalia KST 1.03
5 Kudryavtseva Angelina SKO 1.04.00
6 Abramenko Margarita SKO 1.06.30
7 Sukhorukova Mariya VKO 1:03:00
8 Sultan Aizhan SHMK 59.2