(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan
15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Startlist: 800 m
Time: 09:30

Back

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Sinishin Oleg ALM 2:15.00
2 Sergeyeev Danil SKO 2:14.10
3 Orlov Damir KZL 2:11.00
4 Yurkinson Artur SKO 2:10.50
5 Marusich Aleksandr SKO 2:10.00
6 Vlasov Oleg KST 2:09.00
7 Kalymzhan Dias NRST 2:07.21
8 Kovtun Dmitrii KRG 2:07.00
9 Derkahev Andrey ALO 2:05.00
10 Khaliulin Artur ALM 2:05.00
11 Ualhan Azamat ALM 2:04.63
12 Stetcenko Nikita ALM 2:04.00

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Baymyrzaev Kuanysh ALM 2:03.47
2 Melikhov Aleksandr KST 2:03.00
3 Gorbachev Bogdan MNG 2:03.00
4 Naumov Ruslan ALM 2:00.42
5 Astafyev Aleksandr SKO 2:00.00
6 Bauyrzhanuly Ulan VKO 2:00.00
7 Aliyaskerov Salamat ZHBL 2:00.00
8 Reimbaev Baurzhan MNG 2:00.00
9 Shmyga Dmitriy ALO 1:59.98
10 Parchikov Maksim NRST 1:59.32
11 Zakharov Zakhar VKO 1:59.00
12 Bermaganbetov Tamirlan ALM 1:59.00

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Zavatskiy Dmitriy SKO 1:58.90
2 Shibaev Aydin АКТ 1:58.24
3 Kamchatov Nikita SHMK 1:57.80
4 Lenshin Anton ALM 1:57.00
5 Petrov Nikolay ALO 1:55.55
6 Baimurat Timur ALO 1:54.00
7 Suhov Sergey KRG 1:51.43

(TEST) National U-20 Championship of the Republic of Kazakhstan

15.05 - 17.05, 3 days
Almaty

Startlist: 800 m
Time: 09:30

Heat 1

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Sinishin Oleg ALM 2:15.00
2 Sergeyeev Danil SKO 2:14.10
3 Orlov Damir KZL 2:11.00
4 Yurkinson Artur SKO 2:10.50
5 Marusich Aleksandr SKO 2:10.00
6 Vlasov Oleg KST 2:09.00
7 Kalymzhan Dias NRST 2:07.21
8 Kovtun Dmitrii KRG 2:07.00
9 Derkahev Andrey ALO 2:05.00
10 Khaliulin Artur ALM 2:05.00
11 Ualhan Azamat ALM 2:04.63
12 Stetcenko Nikita ALM 2:04.00

Heat 2

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Baymyrzaev Kuanysh ALM 2:03.47
2 Melikhov Aleksandr KST 2:03.00
3 Gorbachev Bogdan MNG 2:03.00
4 Naumov Ruslan ALM 2:00.42
5 Astafyev Aleksandr SKO 2:00.00
6 Bauyrzhanuly Ulan VKO 2:00.00
7 Aliyaskerov Salamat ZHBL 2:00.00
8 Reimbaev Baurzhan MNG 2:00.00
9 Shmyga Dmitriy ALO 1:59.98
10 Parchikov Maksim NRST 1:59.32
11 Zakharov Zakhar VKO 1:59.00
12 Bermaganbetov Tamirlan ALM 1:59.00

Heat 3

Order/Lane ATHLETE COUNTRY PB SB
1 Zavatskiy Dmitriy SKO 1:58.90
2 Shibaev Aydin АКТ 1:58.24
3 Kamchatov Nikita SHMK 1:57.80
4 Lenshin Anton ALM 1:57.00
5 Petrov Nikolay ALO 1:55.55
6 Baimurat Timur ALO 1:54.00
7 Suhov Sergey KRG 1:51.43